همه چیز درباره آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس خارج از کشور جمهوری اسلامی ایران

چاپ و استفاده از مقالات این وبلاگ در سایتها و روزنامه ها و مجلات با ذکر نام وبلاگ بلامانع است // برای مشاهده ی تمام سئوال و جواب ها - آرشیو مطالب - را انتخاب نمایید

1- مزایای اعزام به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور چیست ؟

مزایای اعزام به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور چیست ؟ من شنیده ام که خیلی از افرادی که قبلا به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور اعزام شده اند بعد از بازگشت توانسته اند یک خانه خوب بخرند و وضع زندگیشان کلا تغییر کرده است . ..............  پاسخ کامل در ادامه مطالب .  

آخرین ویرایش به منظور پاسخ به نظرات رسیده به وبلاگ در تاریخ 2 / 7 / 1392

 

اعزام و کار در مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور یک فرصت استثنائی و یک مزیت بسیار بزرگ است که بر اساس میزان آمادگی افراد برای زندگی و کار در خارج از کشور ممکن است مزایای متفاوتی داشته باشد و هر چقدر شما خود را برای زندگی در خارج از کشور از قبل آمده نمایید بیشتر می توانید از این مزایا استفاده کنید . من در اینجا فقط بعضی از این موارد را بیان می کنم ولی ابتدا این موضوع را روشن کنم که اولا وضع زندگی مادی افراد و میزان ثروت آنها فقط ناشی از کار در مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور نیست بلکه اکثر افراد قبلا کار و درآمد و تجارتی در ایران داشته اند و دوما اینکه درست است که اکثر افراد در بازگشت از ماموریت منزل خود را عوض می کنند ولی توجه داشته باشید که تمام پول آنرا از دو سال کار در خارج از کشور بدست نیاورده اند و معمولا پس انداز قبلی خود را هم استفاده می کنند بنابراین تصور اینکه با تنها دو سال کار در خارج از کشور بتوان یک خانه در ایران خرید اشتباه است و این حقوق ارزی فقط به تعویض خانه و خرید یک خانه جدید کمک می کند. مثلا اکثرا آپارتمان یا یک قطعه زمین دارند و در بازگشت آنرا فروخته و بقیه پولشان را هم روی آن گذاشته و خلاصه احتمالا وام هم می گیرند و بعد می توانند یک منزل در خور و مناسب بخرند پس تمام پولش از دو سال خدمت در خارج از کشور نیست پس این تصور را از همین ابتدا کنار بگذارید .

و اما برخی از مهمترین مزایای اعزام به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور را در زیر می نویسم :

A بهره مندی از فوق العاده ارزی: اگر چه حقوق ارزی که دریافت می کنید آنقدر زیاد نیست که بتوانید مبلغ قابل توجهی از آن را پس انداز کنید ولی به هر حال از شرایط کار و پس انداز شما در ایران بهتر است و در مجموع این تفاوت آنقدر هست که اعزام به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور توجیه اقتصادی داشته باشد . و به خصوص چون شما به عنوان مامور به خارج از کشور اعزام می شوید حقوق ریالی شما در ایران البته فقط حق شغلو حق شاغل و کمک هزینه عائله مندی و اولاد همچنان در ایران پرداخت خواهد شد و این کمک می کند که اقساط وامهایتان را به موقع پرداخت نمایید .

B ساعت کار متعارف در طول روز : معمولا فرهنگیان برای تامین معاش خود ناچار هستند در ایران در 3 شیفت و از 7 صبح تا 12 شب کار کنند و این باعث فرسودگی شدید آنها خواهد شد ولی در خارج از کشور چنین نیست و شما فرصتهای خوبی برای استراحت و تمدد اعصاب خواهید داشت دقیقا به همین دلیل از کار خود بیشتر احساس رضایت خواهید نمود . معمولا کار در مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در یک شیفت بوده و هر روز کاملا فرصت استراحت دارید و بعلاوه تعطیلات آخر هفته ها برای گردش و تفریح همیشه در اختیار شماست . در خارج از کشور دغدغه کلاس خصوصی و اضافه کاری و کلاس آموزشگاه و کلاسهای دانشگاه و هزار دردسر دیگر کلا از زندگی شما حذف می گردد و به جای آن فرصتهای فراوانی برای مطالعه و دانش اندوزی ، بودن در کنار خانواده و بازی با فرزندان و تعطیلات آخر هفته به شما داده خواهد شد و به نظر من اگر همین یک مزیت در اعزام به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور بود کافی بود که شرکت و قبولی در آن را توجیه نماید .

C دریافت حقوق ارزی به دلار یا یورو : دریافت فوق العاده ارزی به دلار یا یورو به شدت فکر شما را آسوده می کند چون هرگز نگران کاهش ارزش پول و یا گران شدن قیمتها نیستید و بعد از برگشت به کشور هم با وارد کردن ارز به اقتصاد کشور کمک می کنید . شما به این ترتیب فرصت دارید دو سال بدون استرس و نگرانی زندگی کنید و این یک فرصت فوق العاده است . البته بعضی از همکاران دائم نگران بالا و پایین شدن قیمت دلار هستند ولی توصیه من این است که در این دو سال اصلا اخبار را گوش ندهید و سعی کنید از این فرصت برای تمدد اعصاب و آسایش خود و خانواده بهره ببرید . بعد از برگشت به کشور می توانید دوباره فعالیت اقتصادی خود را شروع کنید . شما می توانید در این دو سال بدون نگرانی از گران شدن گوشت و برنج هر بار فقط به اندازه نیازتان خرید کنید و به این ترتیب همیشه می توانید گوشت و مواد مصرفی تازه استفاده کنید .

د- اگر با آگاهی قبلی خودتان را برای کار در خارج از کشور آماده نمایید می توانید از حداکثر امتیازات آن بهره مند گردید ، مثلا به موقع خانه تان را اجاره بدهید ، به موقع وسایل فرسوده تان را رد کنید ، به موقع خانه جدید بخرید ، به موقع وسایل نو بخرید و به موقع کلاس زبان انگلیسی بروید و مکالمه خود را تقویت نمایید و خلاصه با آمادگی و برنامه ریزی می توانید از این فرصت بهره مند شده و وضع زندگی خود را کمی بهبود بخشید .

D با قبولی در آزمون اعزام به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در حقیقت در منطقه محل خدمت خود در ایران به عنوان یک نیروی شاخص و توانمند شناخته خواهید شد و می توانید در شهر و استان خود به عنوان یک نیروی متعهد و متخصص در پستهای مناسب تری خدمت نمایید . آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در واقع یک مسابقه واقعی بین تمام نیروهای یک رشته در سراسر کشور است و قبولی در این آزمون در واقع باعث افتخار و نشان دهنده رتبه شما در بین معلمان همکار خودتان در تمام کشور است و صد البته موجب افتخار در سطح منطقه و استان شما بوده و می تواند توانمندی و لیاقت شما را در سطح منطقه به اثبات برساند .

تاریخ ارسال: چهارشنبه 1 آبان 1392 ساعت 21:48 | نویسنده: مدیر وبلاگ | چاپ مطلب
نظرات (3)
پنج‌شنبه 19 دی 1392 10:59
آزاد
امتیاز: 1 0
لینک نظر
صابر عزیز سلام منو به آقای دالوند برسونید.قرار بود باهم به عراق اعزام بدشیم ولی تو آخرین لحظه منصرف شدم وموندم سال بعد وایشون اومدن قطر.راستی سربلند باشید
پاسخ:
دوست و همکار گرامی :
از مشاهده ی نظرات شما خوشحال شدم .
بزرگی شما را می رسانیم البته من رضا هستم ولی سلام شما را به آقا صابر هم می رسانم آقای گیوه کی همشهری شما پارسال اینجا بود امسال برگشت . سلیمانیه جای خوبیه اگر توانستید برید کردستان عراق ولی حق دارید بقیه جاها مثل زندان است باید روحیه مطالعه داشته باشید تا دوام بیاورید برای کسی مثل من خوبه که ساعتها کتاب می خوانم یا مقاله می نویسم و خسته نمیشوم ....
همچنان منتظر نظرات بعدی شما هستم.
و من الله توفیق- منیفی
چهارشنبه 18 دی 1392 17:15
آزاد
امتیاز: 1 0
لینک نظر
سلام همکار عزیز.من یک لرهستم قبولی 91درانتظار اعزام.خوشحالم که شماازسردرگمی دراومدید.میگن کشورهای خوب واروپایی رو میدن تهرونی ها وازمابهترون نمیدونن ماهم خدایی داریم.
پاسخ:
دوست گرامی سلام . از نظرات شما کمال تشکر را داریم . اصلا اینطوری نیست بعلاوه کشور خوب از نظر افراد مختلف فرق داره .بعد از اعزام خودتان با افراد مختلف از سراسر ایران در کشورهای مختلف آشنا خواهید شد . دوست خود من آقای نادری از کرمانشاه به آلمان اعزام شد . و با من همین الان در قطر بچه های تهران هستند که مشغول کارند . یک همشهری شما هم آقای دالوند الان پیش ما در قطر مشغول انجام ماموریت است . منتظر پاسخ مفصل من باشید .....
ومن الله توفیق
چهارشنبه 1 آبان 1392 15:58
همکار
امتیاز: 2 0
لینک نظر
مهندس همه نیروها خود را به آب و آتش نمی زنند....عده ای که واقعا از دیدگاه خودشان حقشان بود.بالاخره تلاش کرده اند هفت خان رستم را طی کردند و قبو ل شدند.البته اگر همکاران سه ساله شوند که این به نفع مر کز هم خواهد بود.و ......بی انصافیه تازه داری با محیط اشنا میشی بعد بگن جمع کن برو . این آرامش روحی و روانی که فرموده بودید خیلی مهمه و همش پول که نیست دوستان مو من وصادقی مثل حضرتعالی دو سال باشون اشنا میشی بعد باید برگر دی پس بهتره با هم بر گردیم و...
پاسخ:
1- البته به آب و آتش نمی زنند . منظورم اینه که تمام تلاششان را می کنند 2 - سه ساله شدن برای مرکز خوبه و برای همکارانی که پشت خط اعزام هستند یک فاجعه چون باید یک سال دیگر هم صبر کنند 3- بله تایید میکنم که تمام کسانیکه برای سه ساله شدن تلاش میکنند بیشتر از هر چیز به آرامش روحی و روانی فکر میکنند . 4 - از نظرات شما تشکر میکنم و منتظر نظرات بعدی شما هستم .
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد