همه چیز درباره آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس خارج از کشور جمهوری اسلامی ایران

چاپ و استفاده از مقالات این وبلاگ در سایتها و روزنامه ها و مجلات با ذکر نام وبلاگ بلامانع است // برای مشاهده ی تمام سئوال و جواب ها - آرشیو مطالب - را انتخاب نمایید

5- چگونه می توانم در آزمون تئوری قبول شوم

چگونه می توانم در آزمون تئوری قبول شوم و شرایط شرکت در آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور چیست ؟.............. پاسخ کامل در ادامه مطالب .  

آخرین ویرایش به منظور پاسخ به نظرات رسیده به وبلاگ در تاریخ 14/ 8/ 1392

شرایط شرکت در آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور هر سال توسط وزارت وزارت آموزش و پرورش اعلان می گردد و تاکید می کنم که باید دقیقا دفترچه آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور را مطالعه نمایید تا از شرایط آن مطلع گردید ولی برای قبولی در آزمون تئوری به نکات زیر دقیقا توجه نمایید :

A - منابع آزمون تئوری در دفترچه آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور دقیقا معین شده است شما باید سعی کنید این منابع را به دقت مطالعه نمایید من خودم تجربه کردم که سئوالات دقیقا منطبق بر همان منابع آزمون است و حرفهایی که در رابطه با عدم تناسب سئوالات با منابع می شنوید صد در صد نادرست هستند و کسانی این شایعات را منتشر می کنند که منابع آزمون را به دقت مطالعه نکرده اند ولی من که تمام این منابع را به دقت مطالعه کرده ام ( البته نه برای قبولی در آزمون بلکه به دلیل احساس نیاز به دانستن بیشتر به عنوان یک معلم ) با اطمینان به شما می گویم که سئوالات منطبق بر منابع آزمون است که در دفترچه آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور بیان شده است . پس هر چقدر منابع آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور را بهتر مطالعه نمایید به موفقیت نزدیکتر خواهید بود .

B - توقع نداشته باشید در اولین یا دومین بار شرکت در آزمون قبول بشوید تنها عامل موفقیت شما میزان مطالعه است و نه تعداد دفعات شرکت در آزمون من افراد زیادی را می شناسم که چندین سال در آزمون شرکت می کردند به امید اینکه بتوانند با استفاده از امتیازات خاصشان قبول بشوند ولی هر بار رتبه کمتری بدست می آوردند .

C - هر سال از تمام تجارب خود بهره ببرید و هرگز نا امید نشوید . اگر بتوانید هر سال نمره بهتری بدست آورید پس باید امیدوار باشید . من پنج بار در آزمون تئوری شرکت نموده ام و شما تجربه تمام این آزمونها را می خوانید . به شایعات نا امید کننده در باره پارتی بازی در آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و سهمیه بندی و هزار حرف دیگر اصلا توجه نکنید این حرفها فقط شما را تضعیف می کند . من در تمام مراحل آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور از زمان ثبت نام تا آزمون تئوری و مصاحبه و اعزام و خلاصه در تمام مراحل به دقت افراد شرکت کننده را بررسی نمودم و به هیچ عنوان شخصی را ندیدم که بدون گذر از مراحل آزمون و بدون شایستگی لازم اعزام گردیده باشد .

D - یک سال را به عنوان سال هدف برای خود معین نمایید و مثل آدمهای بی هدف نباشید که باری به هر جهت در آزمون شرکت می کنند اگر سال هدف نداشته باشید نمی توانید از تمام مواهب اعزام به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور بهره مند گردید. با این کار در واقع می توانید برنامه ریزی نمایید و با دقت به طرف هدف خود حرکت کنید .

E - هرگز بر اساس شانس و اقبال و بدون آمادگی و یا حتی با آمادگی متوسط در آزمون شرکت نکنید . تجربه نشان داده کسانی که با دقت و توجه و با صرف وقت و با آمادگی وارد آزمون شده اند حتما قبول می شوند . برای آنکه حداکثر بهره را از این فرصت برده باشید باید تمام شرایط را آماده کنید برای اعزام . مثلا از نظر تولد فرزندان و سن مناسب آنها و از نظر خرید خانه و اجاره خانه و خرید لوازم منزل و هزار نکته دیگر اگر با برنامه ریزی حرکت کنید حتما موفق خواهید بود .

F - بعد از انتخاب سال هدف و قبل از رسیدن به آن سال در آزمون تئوری شرکت نمایید و فقط سعی کنید تا حد ممکن با آزمون آشنا شده و تجربه کسب نمایید تجربه نشان داده که با توجه به شرایط متفاوت افراد از نظر علمی و مهارت معلمی ، تجربه شخصی افراد از شرکت در آزمون به مراتب از نظرات دیگران در قبولی آنها موثرتر بوده است به این معنی که هر فرد تجارب خاصی در هر بار شرکت در آزمون بدست آورده و دقیقا با شرایط آزمون و نقاط ضعف و قوت خود آشنا شده و می تواند تشخیص دهد آیا می تواند در آزمون قبول شود یا خیر اصلا به درد این کار نمی خورد . من متوجه شده ام که حداقل 70 درصد شرکت کنندگان در آزمون سیاهی لشگر بوده و هرگز قبول نخواهند شد و این 70 درصد دقیقا همان کسانی هستند که همیشه سئوالات ناجور و پارتی بازی را بهانه قرار می دهند و هرگز برای جبران نقاط ضعف خود تلاش نمی کنند . با انتخاب یک سال به عنوان سال هدف تمام تلاش خود را برای قبولی در همان سال قرار بدهید و در آن سال تمام منابع را به دقت و در حد آزمون کارشناسی ارشد مطالعه نمایید برای قبولی باید حداقل دو ماه با دقت منابع را مطالعه نمایید . تجربه نشان داده کسانی که هر سال شرکت می کنند و هرگز جدی نبوده اند هرگز هم قبول نشده اند .

G - بسیار ضروری است قبل از سال هدف حداقل دوبار در آزمون شرکت کرده باشید تا دقیقا با نوع سئوالات و حد توان و نقاط قوت و ضعف خودتان دقیقا آشنا شده باشید تجربه من نشان داده است که اگر حدود 20 درصد انرژی لازم برای قبولی در آزمون کارشناسی ارشد را در آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور صرف کنید حتما رتبه بالایی بدست می آورید وقبول خواهید شد . البته این نسبی بوده وبستگی به شرایط و توان علمی خودتان دارد .

H- کتابهایی که درباره آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور اخیرا منتشر شده اند را مطالعه نمایید این کتابها برای آشنائی با نوع سئوالات بسیار مناسب هستند .

I- در آخر تاکید دوباره دارم که کتابها و منابعی که در دفترچه ثبت نام آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور آمده به دقت مطالعه نمایید و مطمئن باشید سئوالات ساده و دقیقا منطبق بر منابع آزمون هستند این را از آن جهت تاکید کردم که بسیاری از کسانی که هرگز قبول نمی شوند بلافاصله بعد از آزمون از نا هماهنگی در سئوالات و سئوالات غلط و مانند اینها حرف می زنند تا ضعف خودشان را توجیه کنند ولی من کاملا تجربه کرده و سئوالات را بررسی نموده ام و به شما کاملا اطمینان می دهم که سئوالات دقیقا از منابع آزمون هستند و ضمنا بسیار هم ساده هستند و اصلا گیج کننده نیستند فقط باید بیشتر مطالعه کرده باشید البته حتی در کنکور سراسری هم ممکن است چند سئوال غلط پیدا بشود ولی این مهم و تاثیر گذار نیست چون سئوالات برای همه یکسان است و اگر اشتباهی هم باشد برای همه است و فقط برای شما نیست پس جای نگرانی ندارد . گرچه ممکن است مراحل مصاحبه حضوری کمی مشکلتر باشد و کمتر کسی در اولین بار شرکت در مصاحبه حضوری قبول بشود ولی آزمون تئوری خیلی سخت نبوده و من کسانی را دیدم که در اولین شرکت خود در آزمون تئوری به راحتی قبول شده اند پس تنها عامل قبولی سطح آگاهی و مطالعه خود شماست .

G- دستور العملها و بخشنامه هایی که منابع آزمون هستند به طور کامل در سایت mbm.medu.ir  قرار دارد و می توانید آنها را دانلود نماییدو تقریبا سئوالات دقیقا از همان منابع طراحی می شوند و معمولا دو بار کامل از روی آنها بخوانید باید بتوانید سئوالات مربوطه را پاسخ دهید و اصلا نیازی نیست مثل کنکور سعی کنید تمام آنها را حفظ کنید . 

آخرین ویرایش به منظور پاسخ به نظرات رسیده به وبلاگ در تاریخ 14/ 8/ 1392

تاریخ ارسال: دوشنبه 28 مرداد 1392 ساعت 17:25 | نویسنده: مدیر وبلاگ | چاپ مطلب
نظرات (7)
پنج‌شنبه 19 تیر 1393 20:25
جوادی
امتیاز: 1 0
لینک نظر
با سلام خدمت همکار محترم که وقت گرانبهاتون رو در اختیار ما قرار میدین.من 8 سال سابقه دارم و رشتم آموزش علوم تجربیه، رشته همسرم الکترونیک هستش و تو هنرستان مشغول خدمته .اگه خدا کنه و من بعد چند سال پذیرفته بشم وضعیت همسرم چطور میشه؟با تشکر
پاسخ:
دوست و همکار گرامی :
از مشاهده ی نظرات شما خوشحال شدم .
به زودی به طور مشروح به سئوالات شما در صفحه اصلی وبلاگ
http://azmooneezam.blogsky.com پاسخ خواهم داد
----------------------------------------------------------------------------
ولی به طور خلاصه باید بگویم

ان شا الله با تلاش قبول بشوید نگران رشته همسرتان نباشید دروس زیادی هست که ایشان می توانند در مدارس خارج از کشور مفید بوده و به عنوان نیروی تبعی مشغول شوند اصلا نگران نباشید فقط باید خدا بخواهد همه چیز جور بشه . البته باید همسر شما هم تلاش کنند و توانایی های خود را گسترش بدهند مثلا یکی از رشته های مورد نیاز مدارس را که تجربه بیشتری دارند انتخاب کنند و در ان رشته کار کرده تجربه بدست بیاورند تا در مصاحبه بتوانند به انها اشاره کنند مثل تدریس فیزیک - حرفه و فن - کامپیوتر - و مانند آنها

----------------------------------------------------------------------------
همچنان منتظر نظرات بعدی شما هستم.
و من الله توفیق- منیفی
دوشنبه 16 تیر 1393 09:42
علی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات
من رشته ام حسابداری هست و هنرستان تدریس میکنم. آیا برای رشته حسابداری هم اعزام وجود داره؟
ممنون
پاسخ:
دوست و همکار گرامی :
از مشاهده ی نظرات شما خوشحال شدم .
به زودی به طور مشروح به سئوالات شما در صفحه اصلی وبلاگ
http://azmooneezam.blogsky.com پاسخ خواهم داد
----------------------------------------------------------------------------
ولی به طور خلاصه باید بگویم

خیر ولی به دفتر چه اعزام مراجعه نمایید رشته های معتبر هر سال اعلام می شود.
----------------------------------------------------------------------------
همچنان منتظر نظرات بعدی شما هستم.
و من الله توفیق- منیفی
یکشنبه 11 خرداد 1393 10:49
زهرا
امتیاز: 0 1
لینک نظر
باسلام و خداقوت
من بایه ابتدایی هستم وشوهرم مدیر مجتمع چگونه باید امتحان بدهیم وچی بخوانیم ؟ آیا زبان انگلیسی خیلی مهم است ؟ امتحان 94*93 کی است ؟ ممنون از این همه سوال
پاسخ:
دوست و همکار گرامی :
از مشاهده ی نظرات شما خوشحال شدم .
به زودی به طور مشروح به سئوالات شما در صفحه اصلی وبلاگ
http://azmooneezam.blogsky.com پاسخ خواهم داد
----------------------------------------------------------------------------
ولی به طور خلاصه باید بگویم

باید هر کدوم در رشته مستقل خودتان شرکت کنید - رشته های شما خیلی تاپ هستند اگر کمی زحمت بکشید و کار را جدی بگیرید می توانید بهترین کشورها قبول بشید انشاالله . فقط جدی باشید به خصوص هم در کار با تحقیق و اقدام پژوهی متعدد و تلاش و هم در آزمون با پشت کار و دقت .
برای آزمون که باید منابع آزمون را از دفترچه راهنما مطالعه نمایید
برای زبان انگلیسی هر چه در توان دارید بیشتر بخوانید اگر انشاالله کشور اروپایی بیفتید با دانستن زبان می توانید از مزایای فوق العاده غیر قابل تصوری بهره مند بشید و خیلی هم برای ایرانیان خارج از کشور و سفارت ورایزنی کارآمد و بدرد بخور باشید . خلاصه زبان را جدی دنبال کنید نه برای قبولی بیشتر برای ماموریت خارج از کشور
آزمون سال آینده دست خداست تنها راه شما مطالعه - تلاش - تحقیق - و گوش به زنگ بودن است .
فقط همینقدر بگم که زن ابتدائی و مرد مدیر یک کیس فوق العاده است
برایتان در مرتبه اول تا دهم آرزوی خوشبختی و سلامتی دارم و در مرتبه یازدهم قبولی در آزمون اعزام
----------------------------------------------------------------------------
همچنان منتظر نظرات بعدی شما هستم.
و من الله توفیق- منیفی
جمعه 20 دی 1392 07:00
سارا
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام من یکی از شرکت کننده رشته علوم اجتماعی متوسطه بودم با اینکه خونده بودم ولی را نتونستم جواب عالی بدهم چون سولات اختصاصی که از منابع دبیرستان قرار بود بدهند نبود فقط تاریخ وبعضی از سوالات علوم اجتماعی بود اما سوالات جغرافی بسیار سخت واز هیچ کتب متوسطه نبود لطفا منابع اختصاصی علو اجتماعی متوسطه را راهنمایی کنید.
پاسخ:
دوست و همکار گرامی :
از مشاهده ی نظرات شما خوشحال شدم
متاسفانه من رشته کامپیوتر هستم در این رشته سئوالات خیلی دقیق و منطبق بر همان منابع آزمون بود و با چنین مشکلاتی برخورد نکرده ام ولی در مورد رشته شما از تمام همکاران خواهش میکنم اگر جوابیه دارند بفرستند تا در ادامه همین نظر اضافه بشود . از تمام همکاران کمال تشکر را داریم .
و من الله توفیق ...
یکشنبه 15 دی 1392 06:04
شادی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام، خیلی با حوصله و سلیقه کارتون رو انجام دادید بسیار ممنون و خسته نباشید میگم بهتون. یک سوال داشتم فرموده بودید:«
H- کتابهایی که درباره آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور اخیرا منتشر شده اند را مطالعه نمایید این کتابها برای آشنائی با نوع سئوالات بسیار مناسب هستند » میتونم بپرسم از چه انتشاراتی این گونه کتابها چاپ شده . بسیار سپاسگذار.....
پاسخ:
با سلام و با تشکر از نظرات شما . یک کتاب چاپ شده با نام نمونه سئوالات آزمون اعزام که متاسفانه من آنرا در ایران بدون آنکه نام نویسنده و ناشر را بنویسم به دوستانم هدیه کردم تا آنها هم برای آزمون آماده بشوند و الان نمیدانم کجاست ولی در اولین فرصت نمونه ی آنرا پیدا می کنم و معرفی میکنم ، آن کتاب که من خواندم کامل نبود ولی آنچه از سئوالات چاپ کرده بود کاملا درست بود و اتفاقا حدود 10 سئوال آن عینا در آزمون من آمد . و من الله توفیق ..
چهارشنبه 4 دی 1392 11:31
رضا
امتیاز: 1 0
لینک نظر
باسلام من همکار اداری هستم و فقط می توانم در رشته معاونت شرکت نمایم ؛ لطفا مرا راهنمایی فرمایید که منابع آزمون را چطور می توانم تهیه کنم؟
پاسخ:
با سلام و با تشکر از نظرات شما ، سعی میکنم این سئوال را با دقت بیشتری جواب بدهم . ومن الله توفیق.
جمعه 24 آبان 1392 09:53
سعید
امتیاز: 1 0
لینک نظر
با تشکر از مطالب خوبتون،خیلی ب درد بخور بودن همشو خوندم
راستش در مورد پارتی بازی د اعزام تو وبلاگای دیگه خیلی دیدم ی جورایی به عدالت در آزمون نامید شده بودم ولی با نوشته های شما یکم روحیه گرفتم
پاسخ:
سلام دوست عزیز، برایتان آرزوی سلامتی و موفقیت دارم ،الان یکم روحیه گرفتید ولی اگر خودتان با جدیت و خواست واقعی برای قبولی در آزمون تلاش کنید و به مرحله قبولی در آزمون تئوری برسید یقین پیدا خواهید کرد. یادتان باشد وقتی کسی یک بار در آزمون تئوری قبول شد اگر در مرحله مصاحبه قبول نشود برای قبولی مجدد در آزمون تئوری خیلی مشکل نخواهد داشت به دو دلیل اول آنکه با آزمون کاملا آشنا شده و دوم که مهمتر است این که اطمینان پیدا می کند که قبولی خیلی دور از دسترس نیست و فقط کمی تلاش و زحمت نیاز دارد.
از نظرات شما تشکر میکنم و منتظر نظرات بعدی شما هستم .
ومن الله توفیق ....
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد