همه چیز درباره آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس خارج از کشور جمهوری اسلامی ایران

چاپ و استفاده از مقالات این وبلاگ در سایتها و روزنامه ها و مجلات با ذکر نام وبلاگ بلامانع است // برای مشاهده ی تمام سئوال و جواب ها - آرشیو مطالب - را انتخاب نمایید

12 - آیا احساس و نظرتان قبل و بعد از قبولی در آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور تغییر پیدا کرده

آیا احساس و نظرتان قبل و بعد از قبولی در آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور تغییر پیدا کرده و به طور کلی آیا راضی و خوشحال هستید یا خیر ؟.............. پاسخ کامل در ادامه مطالب . 

آخرین ویرایش به منظور پاسخ به نظرات رسیده به وبلاگ در تاریخ 2 / 7 / 1392

خیر نظرات من قبل و بعد از قبولی در آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور هیچ تغییری نکرده . قبلا چون خودم اعزام نشده بودم نمی توانستم نظراتم را بنویسم چون ممکن بود کمتر کسی آنها را بپذیرد ولی الان که خودم در حال کار در خارج از کشور هستم نوشته هایم بیستر مورد قبول خواهد بود . ناگفته نماند که همین الان هم افرادی هستند که بعد از خاتمه ماموریت خود سعی دارند با افکار مسموم و منفی دیگران را نسبت به اعزام به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور نا امید و ناراحت کنند و من نمی دانم از این افکار چه سودی می برند . بعضی از تفکرات منفی که با آن برخورد خواهید کرد را در زیر جواب می دهم تا خیالتان راحت باشد :

می گویند پارتی بازی می شود و آزمون صوری و ظاهری است : این حرف بیشتر مربوط به کسانی است که خودشان نتوانسته اند در آزمون قبول بشوند و سعی دارند ضعفهای خودشان را به گردن دیگران بیندازند. من در جلسه توجیهی شرکت کردم برای اعزام که حدود 500 نفر اعزامی های همان سال هم بودند با جرأت می توانم بگویم هیچ کسی خارج از فیلتر اعزام و آزمون و مصاحبه آنجا نبود .

می گویند حقوق ارزی خیلی کم است و اصلا توجیه اقتصادی ندارد : در این که حقوق قابل قبول نیست شکی نیست ولی نسبت به در آمد داخل کشور خیلی بهتر است و به هر حال توجیه اقتصادی دارد البته مگر برای عده کمی که در ایران در آمد زیادتری دارند ( مثلا اگر همسرکسی کارمند بانک یا استاد دانشگاه باشد و برای اعزام لازم باشد مرخصی بدون حقوق بگیرد شاید صرفه نداشته باشد ) ولی آنها هم آن در آمد را در مقابل کار شبانه روزی در ایران به دست می آورند که به شدت آنها را مستهلک می کند و عمرشان را کم می کند برای همین عده هم به تایید خودشان کار در خارج از کشور یک فرصت استثنائی برای استراحت و تمدد اعصاب و تجدید روابط داخل خانواده است پس بازهم مقرون به صرفه و مناسب است .

گفته می شود در خارج از کشور بچه ها از نظر تحصیلی صدمه می بینند : این را به خاطر داشته باشید که موضوع تحصیل بچه ها کاملا به والدین آنها وابسته است وقتی پدر و مادر درس بچه ها را کنترل نکنند چه توقعی از مدرسه و معلم دارند؟

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 4 تیر 1392 ساعت 17:34 | نویسنده: مدیر وبلاگ | چاپ مطلب
نظرات (1)
جمعه 9 بهمن 1394 07:25
ل
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام میخواستم بدونم اگر همسر فرهنگی نباشد در اعزام قبول میشیم یا نه
پاسخ:
سلام
آره قبول می شوید چرا که نه !!
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد