همه چیز درباره آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس خارج از کشور جمهوری اسلامی ایران

چاپ و استفاده از مقالات این وبلاگ در سایتها و روزنامه ها و مجلات با ذکر نام وبلاگ بلامانع است // برای مشاهده ی تمام سئوال و جواب ها - آرشیو مطالب - را انتخاب نمایید

16- چگونه می توانم 3 ساله بشوم ؟

چگونه می توانم 3 ساله بشوم ؟ و بعد از اعزام به مدارس از این فرصت حداکثر بهره را ببرم ؟.............. پاسخ کامل در ادامه مطالب . 

آخرین ویرایش به منظور پاسخ به نظرات رسیده به وبلاگ در تاریخ 1/ 8 / 1392

برای اینکه بتوانید به این هدف برسید باید چند عامل مهم دست به دست هم بدهند

اول آنکه بهترین نیرو در محل کار خود باشید البته واقعا بهترین باشید و نه با ایجاد رابطه دوستی با بعضی افراد سعی کنید خودتان را بهترین نیرو نشان بدهید چون دو سال طولانی است و همه خیلی زود متوجه می شوند کدام همکار جدی و دقیق است و کدام همکار رابطه باز و ظاهر ساز .

دوم آنکه دنبال پارتی جور کردن نروید چون خیلی زود در محل کار خود انگشت نما شده و حتی اگر واقعا شایسته تمدید ماموریت هم باشید تا آخر عمر وجدانتان ناراحت خواهد بود که شاید حق دیگران را تضعیع کرده باشید .

سوم آنکه امیدوار باشید تمام شرایط در دفتر اعزام وزارت آموزش وپرورش به گونه ای باشد که شرایط تمدید ماموریت شما فراهم گردد .گاهی شرایط به گونه ای است که اصلا امکان تمدید ماموریت برای هیچکس وجود ندارد و گاهی در یک کشور ناچار می شوند تمام نیروها را تمدید کنند پس شرایط روز کشور ها خیلی در این موضوع موثر است .

چهارم موقعی که دارید انجام وظیفه می کنید اصلا برای سه ساله شدن کار نکنید نیت خودتان را خالص کنید و برای رضای خداوند رحمان کار کنید و سعی کنید بهترین هم باشید چون کسانی که برای سه ساله شدن کار می کنند خیلی زود لو می روند و همه می فهمند و آبرو ریزی هم می شود چون این افراد معمولا فقط بعضی جاها و بعضی وقتها بهترین هستند و در جاهایی که منفعتی ندارد همیشه غایب می شوند و این خیلی بد است به خصوص در جمع همکاران که همه با سابقه های طولانی و کاملا آدم شناس هستند معروف شدن به منفعت طلبی خیلی بد است ..!!!!!! 

آنقدر به سه ساله شدن دل نبندید که اگر ناگهان جور نشد دلخور و غمگین سفر خود را خاتمه بدهید  همیشه از خدا بخواهید هر چه برایتان صلاح است به شما بدهد ..

تاریخ ارسال: یکشنبه 26 خرداد 1392 ساعت 17:44 | نویسنده: مدیر وبلاگ | چاپ مطلب
نظرات (6)
جمعه 26 اردیبهشت 1393 10:19
منتظر اعزام
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با سلام و تشکر از شما
دوشنبه 16 دی 1392 18:23
منتظر2
امتیاز: 1 0
لینک نظر
با سلام از حمات جناب عالی از وبتان بهره بردم
بی شک در کشور های در حال توسعه وضعیف قانون مداری اون طور که دلمان می خواهد پیش نمی رود پس با فرض این پدیده از تلاش ناامید نشویم
من در گزینش عدم احراز شدم وخودم و دیگران از پارتی زیاد حرف می زدیم حتی عدهای بد دوسال رد شدند ولی بدون اینکه یک بار هم تهران بروم فقط با توسل وتوکل واقعی وآقا امام رضا (ع)وتلفن به مرکز وبدون هیچ پارتی قبول شدم که باورم نمیشد انشائ ا.. در بقیه مراحل خدوند یاریم کند و من هم ظرفیت وشکر این لطف خدا وند را به جای آورم واز او غافل نشم .
پاسخ:
با تشکر از نظرات شما ، ما هم برای موفقیت شما دعا میکنیم انشالله با کمی تلاش و مطالعه دقیق مقالات من موفق خواهید شد . اگر موردی هست که برایتان سئوال ایجاد کرده بفرستید تا حد ممکن جواب آنرا پیدا خواهم کرد انشالله . و من الله توفیق .
شنبه 4 آبان 1392 19:36
دوست
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام. مدرک میخوای عکس های جشن غدیر سالن اجتماعات دبیرستان شهید بهشتی.ادامه ی مطلب را هم ببین.
شنبه 4 آبان 1392 14:18
همکار
امتیاز: 1 0
لینک نظر
سلام دوست عزیز،من قبول دارم که بیش از 99درصد کسانی که قبول می شوند حاصل دسترنج آنهاست .هیچ شکی ندارم .من خودم را مثال می زنم که با توکل به خدا و تلاش خودم قبول شدم..در خصوص سه ساله شدن و تعویض کشور ها شک نکن که متاسفانه پارتی وجود دارد .یکم دور ور خودت را ببین (حسود نیستم ) نمی خواهم اسم بیاورم و کسی راغیبت کنم حداقل دو نمونه می بینی یک نمونه ماندنش صد درصد است و یک نمونه دیگر داره تلاش میکنه که بماند (ونمی خواهم با این نوشته ها ماندنشان را خراب یا زیر سوال ببرم من با ماندنشان موافقم چون آدم های فنی و تخصصی هستندالبته خیلی از دوستان ما فنی بودند و برگشتند نمونه اش در رشته تخصصی حضر تعالی استا د اخلاق ،تواضع و فن آقای ... ) این را هم قبول دارم که نمی شود صد در صد نیروها بمانند مگر معجز ه ی ویزایی صورت بگیرد آن هم به ضرر پشت خطی هاست (حاضر نیستم پشت خطی ها هم ضرر ببینند) ولی معمول این بود که هر ساله ده درصد نیرو ها نگه داشته می شدبعضی سیا ست های مر کز خیلی غلط هستند.نیاز به تحدید نظر دارند .
من کسی را بدون مدرک متهم نمی کنم حد اقل از اینجا که دارم عکس های آنها را می بینم برای من که ثابت شد .دوست هم ندارم منفی بازی کنم یا خدای ناکرده آرامش کسی را بهم بزنم. .مهندس اون مدینه ی فاضله ای که در ذهنتان است را من هم دوست دارم اما چشم دل باز کن که جان بینی آنچه نادیدنی است .......چطوری برایت ثابت کنم که عده ای خاطی هستند بپذیر که پارتی بی تاثیر نیست . باز هم می گویم دور ور خودت را نگاه کن خدایی خودت قضاوت کن .خیلی دوست دارم با افراد خاطی برخورد شود. به شکرانه ی خدا اینجا در کشور عزیزم بهترین زندگی را دارم .ولی بعضی نوشته ها و قضاوت های شخص حضرتعالی یکطرفه است که باعث تحریک و نوشتن ما می شود.خدا را شکر که بار سنگین و خطیر ماموریت ما به خیر و خوشی تمام شد.التماس دعا.موفق باشید
پاسخ:
ضمن تشکر بی نهایت از تمام دوستانی که پیغام می دهند ، خواهش میکنم تا وقتی که قانع نشده اند به بحث ادامه بدهند .
1- هدف اصلی وبلاگ من کمک به همه همکاران برای قبولی است و در مورد سه ساله شدن همانطور که دیده اید زیاد ننوشته ام چون شرایط خیلی پیچیده است و خیلی نمی شود روی آن حساب کرد و بعلاوه خود من اصلا با چند ساله شدن موافق نیستم چون دوست دارم حداکثر فرهنگیان از این فرصت بهره مند شوند گرچه خودم خیلی دوست دارم شخص خودم سه ساله وبلکه بیشتر هم بشوم کسی بدش نمی آید ولی برای این کار هرگز حاضر نیستم به پارتی متوصل بشوم اگر قسمت شد خوشحال می شوم اگر هم نشد خدا را شکر میکنم که دو سال را بهره مند شده ام و برمی گردم 2-در قطر در سال 1392 فقط یک نفر سه ساله شده آنهم خودش دنبال این موضوع نبوده اتفاقی این مسئله برایش رخ داده و البته الان خوشحال است باید هم باشد ولی حقی از کسی نگرفته قسمت اینطوری شده خودت می توانی باهاش تلفنی صحبت کنی تا مطمئن بشی شماره را که داری .3- این وبلاگ برای آنهایی است که پارتی ندارند به هر حال آن کسی که پارتی دارد یا جور می کند را که ما نمی توانیم درست کنیم پس بهترین راه آن است که 10 درصد بد اخلاقی ها فراموش کنیم و 90 درصد خوش اخلاقی ها و حق ها را بچسبیم 4- در این وبلاگ من نخواسته ام و نمی خواهم شرایط خاص قطر را فقط بحث کنم و این وبلاگ برای تمام کشورهاست پس اگر شرایط خاصی در قطر رخ داده نباید به تمام کشورها ربط بدهیم . 5 - لطفا پیغامهایتان در جهت روشن شدن بهتر وضع و کمک به دوستانی باشد که قصد قبولی دارند نا امید کردن آدمها که کاری نداره !!! 6 - من سعی می کنم واقع بین باشم البته دنبال مدینه فاضله هم هستم ولی اصل من در زندگی اینه که در دنیا همه شرایط به خودی خود بد یا خوب نیستند وفقط پارامتر هستند و آدمی موفق تره که از پارامترها در جهت درست و به موقع بهره بگیره و آنها را بهتر بشناسد لذا "پارتی" یک پارامتر است یک نفر این را می داند و خدای ناکرده سعی می کند آنرا پیدا کند به هر قیمتی شده از آن بهره ببرد حتی به قیمت پایمال کردن حق دوستانش و یک نفر دیگر آنرا می داند و می شناسد ولی سعی می کند با نوع عملکرد خوب خودش مقامات بالا دستی خود را قانع کند که به حق عمل کنند و نا حق عمل نکنند والبته اگر کسی علم دارد که حق کسی ضایع شده است شرعا وظیفه دارد امر به معروف و نهی از منکر بکند و من متاسفانه ندیدم ولی اگر برایم قطعی بشود که کسی چنین کاری کرده حتما سعی میکنم جلوی این کار را بگیرم . 7- هدف من هم از راه انداختن این وبلاگ اینه که تا حد ممکن کمک کنم حق به حقدار برسد چون وقتی خودم در آزمون قبول شدم و اعزام شدم متوجه شدم خیلی ها از من برتر بودند ولی به دلیل همین تصور پارتی بازی اصلا تلاش خود را در جهت قبولی در اعزام به خارج قرار نداند و رفتند دنبال کارهای دیگر شاید اگر آنها تلاش خود را روی آزمون اعزام متمرکز می کردند زودتر از من به نتیجه می رسیدند . 8- از نظرات شما تشکر میکنم و منتظر نظرات بعدی شما هستم .
جمعه 3 آبان 1392 04:20
بنده خدا
امتیاز: 0 0
لینک نظر
جناب اقای منیفی اینکه بعضی بازیگران در همه عکس ها جلوند لابد میخواهند به کارگردان وتهیه کننده که تمام زحمات را میکشند لیاقت خود را ثابت بکنند مرد با خدا وبلاگ سربرستی شخصی نیست پس عکس که می گیرید هم براساس لیاقت باشد
پاسخ:
خدمت دوست عزیزم آقای ..... سلام . 1- ببخشید اینجا که پیغام گذاشتید یک وبلاگ شخصی است 2- من فقط وبلاگ دبیرستان را مدیریت میکنم و وبلاگ سرپرستی ربطی به من نداره 3- عکسهای وبلاگ دبیرستان بر اساس پارامترهای زیبایی شناسی انتخاب شده و ربطی به افراد آن ندارد 4- چون عکسها را با کیفیت خیلی بالا می گیرم هر قسمت عکس که خوب باشد حتی آنهایی که در انتهای تصویر هستند را هم زوم میکنم و آنرا انتخاب میکنم . 5- از نظرات شما تشکر میکنم و منتظر نظرات بعدی شما هستم .
چهارشنبه 1 آبان 1392 15:26
همکار
امتیاز: 0 0
لینک نظر
جناب اقای مهندس منیفی باسلام و تبریک اعیاد بر شما وحانواده محترم.آیا برای شما واقعاثابت نشد که متاسفانه و متاسفانه پارتی حرف اول را می زند ؟شما آدم با خدایی هستی و دیدی عده ای ماندند(خداراشکر)و حتی از دوستان ما بودند که کشور عوض کردند و.....متاسفانه ضابطه ی خاصی جز پارتی نیست. مر کز و عده ای در این خصوص خیلی آلوده شده اند.حق خیلی ها راضایع کردند، ما هم سپر دیم به خدا.ولی آدم برای رسیدن به هدفش لازمه تلاش کنه و خود رادر بین یک مجموعه باقدرت و بدون ریاثابت کنه . التما س دعا /موفق باشید.
پاسخ:
1- از حسن نظر شما به خودم متشکرم 2- خیر برایم ثابت نشده به چند دلیل اول آنکه من چیزی ندیدم و نشنیدم کسی یک مثال واقعی برایم بیاورد و همه فقط بدون مدرک دیگران را متهم میکنند دوما مطمئن باشید اگر چنین چیزی تا این حد رواج داشت هرگز از زیر چشمان تیز بین ریئس اداره اعزام آموزش و پرورش پنهان نمی ماند و تا به حال حتما با افراد خاطی برخورد می کرد 3- این وبلاگ مخصوص آنهایی است که بر لیاقت واقعی و توان شخصیت علمی خودشان تکیه دارند که خوب طبیعتا باید تمام زحمت خودشان را بکشند و بقیه را بسپارند به خداوند حکیم 4- از نظرات شما تشکر میکنم و منتظر نظرات بعدی شما هستم .
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد